10 Очікуваних змін в законодавстві для підприємців та бізнесу у 2017 році

 Як ми пам’ятаємо, грудень став стресовим місяцем для українського бізнесу: підвищення мінімальної заробітньої плати, зміни до бюджету на 2017 рік, ввдення ЄСВ для усіх ФОПів незалежно від оборотів за звітний період…

Ми вирішили підсумувати та підібрати найбільш вагомі для підприємців та бізнесу зміни в українському законодавстві, які плануються на 2017 рік. Деякі з цих змін вже прийняті парламентом, а деякі лише плануються в кабінеті міністрів та законотворчих комітетах Верховної Ради.

  1. Для неприбуткових ФОП планується тимчасово скасувати ЄСВ.

Комітет ВР рекомендує прийняти в цілому законопроект № 5633, яким запропоновано ввести перехідний період 3 місяці без обов’язкової сплати ЄСВ для зняття з реєстрації ФОП (на загальній системі) або припинення незалежної профдіяльності фізосіб. Таким чином планується не допустити несправедливу сплату єдиного соцвнеску в результаті несподіваних змін законодавства.

 

  1. Спрощується дозвільна система для будівництва.

Верховною Радою 17 січня прийнятий Закон (законопроект № 4733-1), яким скасовується визначення категорії складності об’єктів будівництва. Оцінювати об’єкт будуть тільки по класах наслідків – незначний, середній і значний. Також буде замінено процедуру реєстрації декларації. Очікується, що це зменшить кількість будівельних афер, захистить інтереси інвесторів.

 

  1. Іноземці зможуть працювати на декількох керівних посадах.

Вперше роботодавцям надано право на застосування праці іноземного фахівця на декількох керівних або управлінських посадах (за сумісництвом), що є важливим для підприємств, створених із залученням іноземних інвестицій. З 7 робочих до 10 календарних днів збільшується термін подачі копії трудового договору, а також вводиться обов’язок роботодавця укласти договір з іноземцем не пізніше ніж через 90  календарних днів після початку дії дозволу. Зміни внесено постановою КМУ від 18 січня до Порядку видачі дозволу на застосування праці іноземців.

 

  1. Зміняться правила придбання акцій АТ.

17 січня ВР прийняла за основу законопроект № 2302а-д, яким відносини в АТ врегулюють по-новому. Планується впровадити механізм рахунку умовного зберігання, який надасть можливість удосконалення розрахунків за придбані акції. НКЦПФР буде надано право контролю за виконанням учасниками ринку спецпроцедури і право застосування заходів впливу. По-новому буде врегульовано механізм придбання акцій приватного АТ внаслідок придбання контрольного пакета акцій і т.д.

 

  1. Встановлено коефіцієнт індексації оцінки земель за 2016 рік

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ і покладів) за 2016 становить 1,0, а для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.

 

  1. Акціонерів хочуть захистити через корпоративні договори.

Депутати мають намір регламентувати питання укладення акціонерами АТ і учасниками (засновниками) ТОВ договорів з метою спільної реалізації їх прав – 17 січня прийнятий за основу законопроект № 4470. Також буде передбачена можливість ефективно задіяти механізм корпоративних договорів в господарських товариствах. У той же час, вводиться обов’язок розкриття інформації про факт укладення договору між акціонерами.

 

  1. Перевезення небезпечних вантажів за євростандартами.

Норми українського законодавства в сфері перевезення небезпечних вантажів приводяться у відповідність з нормами ЄС. Так, 19 січня ВР ратифіковано Протокол, яким передбачається необхідність забезпечення безпеки під час перевезення, в тому числі при взаємодії різних видів транспорту, встановлення спеціальних вимог і т.д. Також прийнятий за основу 17 січня законопроект № 4644, яким передбачається ввести поняття «вантаж підвищеної небезпеки», «уповноважений (консультант, радник) з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів» і т.д.

 

  1. Малий і середній бізнес отримає підтримку від ЄІБ

Запущено процес реалізації проекту «Основний кредит для малих і середніх підприємств і компаній із середнім рівнем капіталізації» – постанова Кабміну № 1054 набула чинності 17 січня. Встановлено вимоги до банків-учасників проекту та валютно-фінансові умови надання таким банкам кредитних коштів ЄІБ.

 

  1. Мінімальна ціна на цукор знову підвищена.

На період з 01.09.2017 до 01.09.2018 Кабміном встановлено граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») – 1640 тис. тонн. Згідно з прийнятою постановою, мінімальна ціна цукрових буряків урожаю 2017 року встановлено на рівні 633,10 грн, а мінімальна оптово-відпускна ціна цукру – 9172,57 грн (за 1 тонну, без урахування ПДВ).

 

  1. Планується узаконити господарську діяльність на окупованих територіях Донбасу.

Кабмін розпорядженням № 8-р затвердив план заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в непідконтрольних районах Донецької і Луганської областей. Зокрема, до березня Мін’юсту і Мінекономрозвитку доручено розробити зміни щодо врегулювання особливостей господарської діяльності, а Мін’юсту і Мінфіну – зміни щодо спрощення податкової та бухгалтерської звітності, особливостей проведення перевірок.

Підготувала рейтинг

Христина Удяк

0

Автор публікації

Офлайн 7 місяців

admin

3
Коментарі: 1Публікації: 121Реєстрація: 08-08-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю