Вчасне звернення до адвоката, при затриманні вбереже вас від обвинувачення у злочинах яких ви не вчиняли

Сімейний адвокат – це світова практика, при якій сім'я обирає адвоката, який займається юридичними питаннями

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Slider

«Алкотест» або експрес тест-смужки є неналежними доказами

Судова практика на стороні водіїв:«Алкотест» або експрес тест-смужки є неналежними доказами встановлення стану алкогольного сп’яніння водія

Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції з тієї підстави, що «алкотест» або експрес тест смужки індикаторного типу не можуть бути використані для встановлення стану алкогольного сп’яніння водія, тому адмінпровадження за ст. 130 КУпАП підлягає закриттю (Апеляційний суд від 21.02. 2017р., № 149/3273/16-п)

Фабула судового акту: постановою суду першої інстанції водія притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1, ст. 130 КУпАП –  “Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції”.

У протоколі про адмінправопорушення вказано, що ТЗ був зупинений,  і інспектор поліції побачив у водія ознаки алкогольного сп’яніння. На місці зупинки водію було запропоновано пройти «Алкотест» (визначення змісту алкоголю у слині за допомогою індикаторної смужки), водій відмовився з мотивів неможливості використати «Алкотест» у даній ситуації оскільки його використання не передбачено діючим законодавством. Надалі, водія було доставлено у лікарню де ситуація при медогляді лікарем повторилась.

На основі протоколу інспектора та результатів медогляду за допомогою алкотесту суд першої інстанції наклав на водія штраф та позбавив прав керування строком на рік, проте суду апеляційної інстанції з цим не погодився.

Так, встановлення змісту алкоголю в організмі водія, зокрема у видихуваному повітрі, повинно здійснюватися сертифікованим приладом, який прийшов повірку. Будь-які експрес тести-смужки, в тому числі «Алктотест» до таких приладів не відносяться, тому інспектором, який складав протокол та лікарем, який проводив медогляд порушена процедура перевірки, а судом першої інстанції неправильно оцінені докази у справі.

Закриваючи провадження апеляційний  суд застосував пункт 22 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…,  відповідно до якого результати медичного огляду, складені із порушеннями вимог цієї інструкції вважаються недійсними.

Слід додати, що постанова суду апеляційної інстанції у таких справах оскарженню (касаційному) вже не підлягає.

0

Автор публікації

Офлайн 3 тижні

admin

2
Коментарі: 1Публікації: 66Реєстрація: 08-08-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю