Вчасне звернення до адвоката, при затриманні вбереже вас від обвинувачення у злочинах яких ви не вчиняли

Сімейний адвокат – це світова практика, при якій сім'я обирає адвоката, який займається юридичними питаннями

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Slider

Арешт з майна боржника не може бути знятий до закінчення виконавчого провадження

В Ухвалі Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ у справі №6-6568св17 дійшов висновку, що законодавством не передбачається права державного виконавця на зняття арешту з майна боржника при повернені виконавчого документа стягувача у зв’язку з відсутністю майна у боржника.

Так, згідно з п.2 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження» (редакція чинна на момент виникнення спірних правовідносин) виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалось або здійснено частково, повертається стягувачеві у разі, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснення державним виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявились безрезультатними.

Окрім того, вказана стаття наділяє стягувача правом повторного пред’явлення виконавчого документа до виконання протягом встановлених строків.

Відповідно до ч. 2 ст. 50 Закону, у разі, якщо у виконавчому провадженні державним виконавцем накладено арешт на майно боржника, у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, державний виконавець зазначає про зняття арешту, накладеного на майно боржника.

Отже, на думку колегії суддів, у зв’язку з відсутністю майна у боржника державним виконавцем було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу, але законодавством не передбачено право державного виконавця на зняття арешту у разі повернення виконавчого документа стягувачу з цих підстав. Арешт з майна боржника може бути знятий у випадку завершення виконавчого провадження.

0

Автор публікації

Офлайн 1 рік

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю