Перерахунок розміру аліментів на підставі судового наказу

У зв’язку із внесенням змін до Сімейного кодексу України збільшено мінімальний розмір аліментів на кожну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму. В результаті цього до грудня 2017 року мінімальний розмір аліментів на дитину у віці до 6 років становитиме 713 грн., а мінімальні аліменти на дитину старше 6 років – 888 грн. 50 коп.

Необхідно враховувати, що максимальний розмір аліментів обмежений 10 прожитковими мінімумами, що на сьогоднішній день складає на дитину віком до 6 років – 14260 грн. і 17 770 грн. – на дитину старше 6 років.

У випадку, якщо другий з подружжя на даний момент сплачує Вам аліменти в старому розмірі, що не сягає 50% прожиткового мінімуму, Ви маєте право звернутись до суду з проханням про перерахунок розміру аліментів. Однак, тепер така процедура значно спрощена, адже потрібно подавати не позовну заяву, а заяву про видачу судового наказу. Це означає, що Ваше питання буде розглянуте у коротші строки та без виклику сторін. Окрім того, судовий наказ по собі є виконавчим документом, з яким Ви одразу після набрання ним чинності можете звертатись до виконавчої служби з вимогою про виконання документу.

0

Автор публікації

Офлайн 12 місяців

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю