Наслідки відчуження спільного сумісного майна подружжя без письмової згоди одного з подружжя

Схоже презумпція недійсності договору, предметом якого є спільна сумісна власність подружжя, і який укладений від імені одного подружжя без письмової згоди іншого з подружжя – руйнується судовою практикою. Так, нещодавно Верховний Суд України зробив правовий висновок, у якому зазначив, що дія такої презумпції не передбачена чинним законодавством. До моменту прийняття ВСУ такого рішення, суди усіх інстанцій дотримувались саме цієї презумпції та у випадку відчуження спільного сумісного майна подружжя без письмової згоди другого з подружжя визнавали такі правочини недійсними.

Отож, ВСУ змінює практику та тлумачення ст. 65 СК України – “право подружжя на розпоряджання майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя“. Тепер той з подружжя, без згоди якого відчужили майно, має право стягнути з іншого з подружжя вартість своєї частки цього майна як компенсацію. Визнати ж сам правочин, щодо відчуження спільної сумісної власності без письмової згоди одного з подружжя можливо лише у випадку, якщо відчужувач та набувач діяли недобросовісно, зокрема набувач знав, що згоди немає або у випадку, якщо майна відчужено не в інтересах сім’ї.

Отже, тепер правочин може бути визнаний недійсним лише у випадку, якщо суд установить, що той з подружжя, хто уклав договір щодо спільного майна, та третя особа – контрагент за таким договором, діяли недобросовісно, зокрема, що третя особа знала чи за обставинами справи не могла не знати про те, що майно належить подружжю на праві спільної сумісної власності, і що той з подружжя, хто укладає договір, не отримав згоди на це другого з подружжя.

В інших випадках Ви можете розраховувати лише на компенсацію належної Вам частини майна.

0

Автор публікації

Офлайн 12 місяців

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю