Вчасне звернення до адвоката, при затриманні вбереже вас від обвинувачення у злочинах яких ви не вчиняли

Сімейний адвокат – це світова практика, при якій сім'я обирає адвоката, який займається юридичними питаннями

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Slider

Наслідки відчуження спільного сумісного майна подружжя без письмової згоди одного з подружжя

Схоже презумпція недійсності договору, предметом якого є спільна сумісна власність подружжя, і який укладений від імені одного подружжя без письмової згоди іншого з подружжя – руйнується судовою практикою. Так, нещодавно Верховний Суд України зробив правовий висновок, у якому зазначив, що дія такої презумпції не передбачена чинним законодавством. До моменту прийняття ВСУ такого рішення, суди усіх інстанцій дотримувались саме цієї презумпції та у випадку відчуження спільного сумісного майна подружжя без письмової згоди другого з подружжя визнавали такі правочини недійсними.

Отож, ВСУ змінює практику та тлумачення ст. 65 СК України – “право подружжя на розпоряджання майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя“. Тепер той з подружжя, без згоди якого відчужили майно, має право стягнути з іншого з подружжя вартість своєї частки цього майна як компенсацію. Визнати ж сам правочин, щодо відчуження спільної сумісної власності без письмової згоди одного з подружжя можливо лише у випадку, якщо відчужувач та набувач діяли недобросовісно, зокрема набувач знав, що згоди немає або у випадку, якщо майна відчужено не в інтересах сім’ї.

Отже, тепер правочин може бути визнаний недійсним лише у випадку, якщо суд установить, що той з подружжя, хто уклав договір щодо спільного майна, та третя особа – контрагент за таким договором, діяли недобросовісно, зокрема, що третя особа знала чи за обставинами справи не могла не знати про те, що майно належить подружжю на праві спільної сумісної власності, і що той з подружжя, хто укладає договір, не отримав згоди на це другого з подружжя.

В інших випадках Ви можете розраховувати лише на компенсацію належної Вам частини майна.

0

Автор публікації

Офлайн 1 рік

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю