Отримання дозволу на перепланування квартири

З 2016 року постановою Кабміну№1024 “Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків” норми щодо отримання дозволів на перепланування були значно спрощені.

Головною забороною у переплануванні є несучі стіни.

Крім того, до перепланування, яке все ще потрібно “узаконювати” відноситься об’єднання квартир (на одному чи різних поверхах), облаштування дверей у несучих стінах та здійснення  робіт, які  пов’язані з порушенням капітальних конструкцій.

Ви можете здійснити перепланування таких видів:

-об’єднання санітарних приміщень в єдиний вузол та їх площу за рахунок коридору;

-об’єднання приміщень за допомогою прорізів в перегородках і стінах;

-облаштовувати вихід на балкон на місці шафи, антресолі, комори і підвіконня.

-збільшення житлової площі за рахунок зменшення  нежитлових приміщень;

Однак, згідно чинного законодавства Ви не можете розширити площі ванної та туалету за рахунок житлових приміщень, розбирати зовнішні стіни для об’єднання кімнат з лоджіями та балконами, переносити  на балкон чи лоджію прилади опалювальних систем, проводити навіть часткового демонтажу міжповерхових перекриттів, систем видалення звукоізоляції підлоги, вентиляційних каналів і коробів, споруджувати прибудови до квартир на перших поверхах багатоповерхівок.

Для того, щоб легалізувати серйозне перепланування, необхідно звернутися до інженера БТІ і оформити у нього замовлення на виготовлення технічної документації. Документація розробляється на житло згідно з технічними умовами (ТУ), які є невід’ємною частиною майбутнього проекту, без яких узаконити перепланування квартири не вийде.

Готовий проект подається в Дозвільний центр за місцем проживання разом із заповненою декларацією на отримання дозволу із  перепланування нерухомості, копіями документів на право власності, завіреними нотаріально, паспортом і ІПН.

Також обов’язково потрібно подати технічний паспорт з терміном не менш як 1 рік до подачі декларації.

Після прийняття об’єкту буде складено спеціальний акт та запис в журналі прийому квартири в експлуатацію. Далі отримується технічний паспорт на перебудоване житло, який виготовляє БТІ.

Дотримавшись вказаних правил, Ви можете приступати до фактичного перепланування своєї квартири.

0

Автор публікації

Офлайн 12 місяців

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю