Національна Асоціація Адвокатів України пропонує Раді посилити права адвокатів при обшуках

НААУ направила до Верховної Ради пропозиції до проекту змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо обов’язкової правничої допомоги адвоката при проведенні процесуальних дій.

Законопроектом №6459 пропонується встановити, що слідчий, прокурор не має права заборонити особі, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, її представнику користуватися професійною правничою допомогою адвоката. На уповноважену особу покладається обов’язок на будь-якому етапі допустити адвоката до проведення обшуку.

Даний проект має на меті не допустити зловживань з боку слідчого чи прокурора, коли на папері адвокат був присутнім при проведенні слідчих дій, але за фактом був допущеним лише наприкінці. Тому у КПК також слід встановити, що перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, її представнику повинна бути пред’явлена ухвала і надана її копія.

Також у КПК слід передбачити, що на вимогу особи, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, чи її представника участь адвоката або захисника є обов’язковою.

До того ж, якщо особа, яка володіє житлом чи іншим володінням, чи її представник заявила клопотання про обов’язкове залучення адвоката або захисника, слідчий, прокурор зобов’язані негайно зупинити проведення цієї слідчої (розшукової) дії до прибуття адвоката, але не більше ніж на дві години.

Слідчий, прокурор не можуть перешкоджати особі, що заявила таке клопотання, у встановленні зв’язку (у тому числі і за допомогою мобільних пристроїв), з таким адвокатом або захисником, чи особами, які можуть запросити адвоката або захисника.

Задля того щоб наведений механізм забезпечення права на професійну правничу допомогу під час проведення обшуку став дієвим та ефективним необхідно встановити, принаймні, процесуальну відповідальність за порушення цього права. Така мета забезпечуватиметься шляхом визнання доказів, отриманих під час такого обшуку недопустимими, а відповідні процесуальні рішення, зокрема рішення суду, повинні бути скасовані.

0

Автор публікації

Офлайн 12 місяців

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю