Вчасне звернення до адвоката, при затриманні вбереже вас від обвинувачення у злочинах яких ви не вчиняли

Сімейний адвокат – це світова практика, при якій сім'я обирає адвоката, який займається юридичними питаннями

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Slider

Ще один крок до покращення демографічної ситуації в Україні за допомогою законодавчих змін

Як відомо, останніми роками кількість населення України значно знизилась. Саме тому для покращення демографічної ситуації в країні Верховна Рада запропонувала підвищити соцвиплати, що б заохотило молодих батьків до народження дітей. Серед пропозицій, зокрема, запровадження норми про збільшення розміру допомоги при народженні.

Так, народні депутати зареєстрували проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям».

Даний законопроект включає в себе такі положення:

1) зміни до Сімейного кодексу щодо запровадження мінімального (гарантованого) розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину на рівні не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Однак одночасно існує умова, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку або якщо сім’я утримує дитину з інвалідністю;

2) зміни до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачають допомогу у зв’язку із народженням дитини, яка виплачується в два етапи.

Перша частина допомоги нараховується у сумі, кратній 15 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину; кратній 20 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину; кратній 25 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину.

Згідно Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 1426 грн. Відповідно, при народженні першої дитини батьки отримають допомогу у розмірі 21 390 грн., а при народженні третьої – 35 650 грн.

Друга частина допомоги у зв’язку з народженням дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на той календарний місяць, за який фактично здійснюється виплата, та з народженням дитини виплачується щомісячно упродовж 3 років.

У випадках народження дитини на тимчасово окупованій або неконтрольованій території, важкої хвороби дитини або її батьків встановлюється подовжений термін для подання звернення з призначення допомоги – до 30 місяців.

3) зміни до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» закріплюють розмір державної соціальної допомоги на кожну дитину віком до 13 років на рівні 25 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (замість фіксованої суми у розмірі 250 гривень), на кожну дитину віком від 13 до 18 років на рівні 40 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (замість фіксованої суми у розмірі 500 гривень).

Такі зміни дозволять автоматично збільшувати розмір вищевказаної допомоги у разі збільшення розмірів прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та покривати інфляційні втрати.

Також пропонується доповнити статтю 62 Закону «Про вищу освіту» новою нормою, за якою студенти вищих навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей, позбaвлених бaтьківського піклувaння, перебувaють на повному утримaнні держави, cтудентам, які є дітьми-інвалідами та інвалідами I – III групи, студентам із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, включаючи студентів з багатодітних сімей, призначається соціальна стипендія та може надаватися додаткова соціальна і матеріальна допомога.

Прийняття такого законопроекту дасть змогу забезпечити підвищення рівня державної соціальної підтримки сімей з дітьми, що зменшить сумніви батьків щодо народження дітей і відповідно покращить демографічну ситуацію в Україні.

0

Автор публікації

Офлайн 1 рік

Христина

0
Коментарі: 0Публікації: 33Реєстрація: 29-12-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю