У Миколаївській області почастішали випадки порушення права особи на захист

У Миколаївській області почастішали випадки порушення права особи на захист

Представники Національного превентивного механізму та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини виявили, що працівники поліції не повідомляють в Центр надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб, а деякі затримання навіть не відображаються в Журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до відділу поліції. До такого висновку дійшли уповноважені особи під час візиту в Вознесенський відділ поліції ГУНП в Миколаївській області.

Як повідомляє омбудсмен, перше негативне враження моніторингової групи – це відсутність належної комунікації. Переговорний пристрій «вулиця-черговий» у відділі не працює. Несправною виявилася кнопка виклику чергового на вимогу людини з інвалідністю.

Крім того, з порушеннями вимог наказу МВС України від 28.04.2009 р № 181 «Про організацію діяльності чергових частин органів і підрозділів внутрішніх справ України» ведеться Журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до відділу поліції. У ньому в переважній більшості випадків посаду, прізвище працівника поліції і мета доставки (прибуття) громадян не вказуються.

Зате у відвідувачів вимагають надати свої персональні дані (дату та місце народження). Крім цього, в ході опитування працівників поліції було встановлено, що, починаючи з січня 2017 року, щодоби до ГУНП в Миколаївській області направляються в сканованому вигляді відомості про всіх без винятку осіб, врахованих в журналі, що не передбачено вищевказаним наказом і є порушенням статті 32 Конституції України.

Під час ознайомлення зі службовою документацією Вознесенського відділу поліції представниками НПМ встановлено, що 14 лютого 2017 року працівниками поліції був затриманий за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення громадянин Н., якого доставили до відділу, але в журналі вказаний громадянин не враховувався. Громадянин Н. був затриманий в порядку п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України та поміщений в ІТТ № 3 ГУНП в Миколаївській області.

Під час звірки з регіональним Центром надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області встановлено два випадки неінформування Центру про затримання осіб за підозрою в скоєнні кримінального і адміністративного правопорушення, що є порушенням права на правову допомогу і захист.

0

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

admin

2
Коментарі: 1Публікації: 65Реєстрація: 08-08-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю