Вчасне звернення до адвоката, при затриманні вбереже вас від обвинувачення у злочинах яких ви не вчиняли

Сімейний адвокат – це світова практика, при якій сім'я обирає адвоката, який займається юридичними питаннями

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Юридичний супровід та юридичні консультації щодо переоформлення нерухомості та земельних питань

Slider

У Миколаївській області почастішали випадки порушення права особи на захист

У Миколаївській області почастішали випадки порушення права особи на захист

Представники Національного превентивного механізму та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини виявили, що працівники поліції не повідомляють в Центр надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб, а деякі затримання навіть не відображаються в Журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до відділу поліції. До такого висновку дійшли уповноважені особи під час візиту в Вознесенський відділ поліції ГУНП в Миколаївській області.

Як повідомляє омбудсмен, перше негативне враження моніторингової групи – це відсутність належної комунікації. Переговорний пристрій «вулиця-черговий» у відділі не працює. Несправною виявилася кнопка виклику чергового на вимогу людини з інвалідністю.

Крім того, з порушеннями вимог наказу МВС України від 28.04.2009 р № 181 «Про організацію діяльності чергових частин органів і підрозділів внутрішніх справ України» ведеться Журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених до відділу поліції. У ньому в переважній більшості випадків посаду, прізвище працівника поліції і мета доставки (прибуття) громадян не вказуються.

Зате у відвідувачів вимагають надати свої персональні дані (дату та місце народження). Крім цього, в ході опитування працівників поліції було встановлено, що, починаючи з січня 2017 року, щодоби до ГУНП в Миколаївській області направляються в сканованому вигляді відомості про всіх без винятку осіб, врахованих в журналі, що не передбачено вищевказаним наказом і є порушенням статті 32 Конституції України.

Під час ознайомлення зі службовою документацією Вознесенського відділу поліції представниками НПМ встановлено, що 14 лютого 2017 року працівниками поліції був затриманий за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення громадянин Н., якого доставили до відділу, але в журналі вказаний громадянин не враховувався. Громадянин Н. був затриманий в порядку п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України та поміщений в ІТТ № 3 ГУНП в Миколаївській області.

Під час звірки з регіональним Центром надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області встановлено два випадки неінформування Центру про затримання осіб за підозрою в скоєнні кримінального і адміністративного правопорушення, що є порушенням права на правову допомогу і захист.

0

Автор публікації

Офлайн 3 тижні

admin

2
Коментарі: 1Публікації: 66Реєстрація: 08-08-2016

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю